Historie - SKH Meteor Plzeň

SKH Meteor Plzeň

Title
Přejít na obsah
Klub
Sportovní klub handicapovaných Meteor Plzeň

Náš sportovní klub se začal rodit na jaře roku 2002. Nejdříve jsme se pravidelně setkávali na zápasech HC Plzeň jako hokejoví fanoušci. Tam jsme se také domluvili, že založíme sami tým a budeme společně hrát floorball.
V začátcích nám moc pomohlo VDI - výrobní družstvo invalidů Plzeň, které nás finančně podpořilo, a díky tomu jsme mohli nakoupit alespoň základní vybavení. Postupně se nám ale podařilo získat i další sponzory. Společně doufáme, že i do budoucna se nám bude dařit získávat další přispěvatele a že se u nás najde dostatek firem, které jsou ochotny pomoci handicapovaným sportovcům v jejich činnosti.
Navázali jsme spolupráci s ostatními týmy v ČR, kterými jsou SK Akáda Lázně, TJ Tatran Střešovice a SKV Loosers Praha a společně jsme v roce 2003 uspořádali I.ročník pětikolového mistrovství ČR ve florbalu vozíčkářů. I.kolo MČR se konalo 21.-23.3. v Plzni, jelikož jsme nebyli ještě zaregistrovaný sportovní oddíl, tak jsme nemohli být pořadateli tohoto turnaje, ale byli jsme moc rádi, že vůbec první turnaj ve florbalu vozíčkářů v ČR se uskutečnil právě v Plzni. Na tomto turnaji byla zvolena také sportovně technická komise (STK) florbalu vozíčkářů.
Významný den v našem sportovním klubu nastal 19.května roku 2003, kdy byli zaregistrovány naše stanovy u Ministerstva vnitra ČR a mohli jsme začít používat náš název: Sportovní klub handicapovaných Meteor Plzeň, tento den jsme se stali právoplatným sportovním klubem.
Sportovním zážitkem pro nás byla tentýž rok srpnová návštěva florbalového turnaje Czech Open v Praze, kde se naši hráči Martin Černý,Vlastimil Hahn a Radek Civiš zúčastnili exhibičního utkání. Měli jsme tak možnost si vyzkoušet, jaké to je hrát před plným hledištěm. Vlastní exhibiční utkání jsme sehráli 16.9.2003 na plzeňském náměstí Republiky při kulturně–sportovním odpoledni pořádané Plzeňskými vozíčkáři. Představili jsme tam florbal vozíčkářů Plzeňanům a přišli se na nás podívat také zástupci města včetně primátora. 7.-9.11.2003 jsme byli pořadateli IV.kola MČR v Plzni. I když po sportovní stránce tento turnaj pro nás nedopadl tak, jak jsme si přáli. Organizačně se nám, ale podařilo tento turnaj dobře zvládnout, i když jsme na zorganizování turnaje měli pouze měsíc. Dokázali jsme ostatním i sami sobě, že zvládneme nejenom florbal hrát, ale i organizovat florbalové turnaje. Společně jsme zakončili rok setkáním 19.12. v Exodusu v Třemošné, kde jsme zrekapitulovali, čeho se nám podařilo dosáhnout, kde máme ještě rezervy a co plánujeme v dalších letech.
Z původně třech zakládajících členů nás je v současné době sedmnáct. Od září 2002 jsme už trénovali každý víkend v tělocvičně SPŠE (střední průmyslová škola elektrotechnická) v Plzni na Slovanech. Později jsme měli tréninky v tělocvičně základní školy v Třemošné, nyní jsme se vrátili na domácí půdu do Plzně - dvakrát týdně se scházíme v hale Krašovská, kde máme i větší hřiště a odpovídající zázemí.
Náš cíl je, aby se více postižených na vozíku zapojilo do tohoto sportu a neseděli jenom doma a koukali na televizi. Pohyb je zdravý a je u toho i zábava. Další jeden z cílů je hrát pravidelně play off naší ligy. V roce 2009-2010 k nám přešel nejlepší hráč z Tatranu Střešovice a reprezentant ve sledge hokeji Zdeněk Krupička. A z jeho velké části jsme hráli v roce 2010 play off. Ale dík patří všem hráčům. Do Play off jsme se dostali až v sezoně 2016-2017. Byli jsme vyhlášení za nejlepší sportovní kolektiv handicapovaných za rok 2017 a 2018.
V roce 2018 náš klub oslavil krásných 15 let od založení.
© 2023 stránky vytvořil Sedy
Návrat na obsah